Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Dnes 27.7.2017 tím Ohyzdov od rána pripravoval robotov na technickú demonštráciu, kde pred porotou museli vysvetľovať hlavnú myšlienku projektu, jeho technické parametre a funkcionalitu robotov.

IMG 1091

Roboti museli byť bez kostýmov "holí - bosí", aby porota mohla posúdiť projekt po technickej stránke. Oceňujem, že chlapci vysvetľovali všetko "z hlavy". Niektoré tímy čítali text z papiera alebo mobilov. U nás bolo vidieť, že študentom nikto nepomáhal a celý projekt urobili sami, hoci bolo cítiť nervozitu. 

Absolvovali aj technické interview, kde ukázali a vysvetlili porote program. Mali pocit, že porota prostredie LEJosu (Java pre Lego Mindstrorms) veľmi nepozná. Nevieme, či je to naša výhoda, alebo nie. Je to pomerne náročná technológia. Zámerne sme do nej šli, aby sme maximalizovali bodový zisk. Tak uvidíme. Ďakujeme svojim sponzorom Nadácii EPH, ale aj Inloop, Azet, Brantner, Unite, Hydac, Faren Slovakia, ZVL, LEAF, Nadáciai FIIT STU BA, Pantheon Technologies, DevStudio a Rotary Club, ako aj VÚC, lebo vďaka nim môžeme súťažiť.