Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

V dňoch 20. 4. a 21. 4. sa na futbalovom štadióne vo Vrútkach konali okresné majstrovstvá vo futbale stredných škôl. Naši študenti postupne porazili Gymlet 3:1, SOŠ dopravnú 4:2, SŠ G.J.C.H. 4:0 a postúpili do finále, kde nestačili na SŠ MT. Ďakujeme im za úspešnú reprezentáciu našej školy. O tento úspech sa pričinili: Filip Brna a Ivan Kašuba z II. B, Marek Buocik, Maroš Štefanides a Vladimír Wänke z II. D, Marek Jaklovský a Radim Jaroš z II. C, Pavel Chmelík z II. A, Patrik Cíger z III. D, Juraj Jánošík a Daniel Lacko III. B, Ondrej Nemčok z III. A, Martin Buocik zo IV. G, Jakub Ferdinand Kráľ a Ján Struharňanský zo IV. A.  

23. februára sa naše skvelé ženy zúčastnili futsalového turnaja na pôde Spojenej školy v Martine. Bojovali proti trom účastníkom a hralo sa systémom každý s každým.

Prvý zápas bol najťažší a remízovali v ňom s Gymletom 3:3, ktorý nakoniec skončil druhý. Druhý zápas sa vyvíjal oveľa lepšie a futsalistky porazili OA 3:0. Na záver prišla čerešnička na torte. Domáce družstvo bolo deklasované 14:0, čím im nedali šancu a potvrdili si víťazstvo. V družstve vládla skvelá nálada.

Ďakujeme našim reprezentantkám a tešíme sa na ich ďalšie víťazstvá. Víťazné družstvo hralo v zložení Nikola Sakalová a Karin Kačková z II.A, Iva Beratšová, Tímea Baruníková a Michaela Mrníková z II.D, Veronika Šavlová z III.A, Lenka Dědeková z I.C a Božena Ramšíková z I.B.

Majstrovstvá žiakov stredných škôl v zjazdovom lyžovaní a snowboardingu sa uskutočnili 2.2.2016 v Jasenskej doline. Školu reprezentovali lyžiari :  Nikola Rufusová, Lenka Rufusová, Adam Jesenský, Adam Markovič, Adam Bubelíny, Filip Bíro,  snowboardisti: Deana Huntatová, Mária Buckulčíková, Tomáš  Görög, Juraj  Filgas, Matej Poživenec, Tomáš Štuller.

Medzitriedny streetballový turnaj sa za účasti 7 družstiev uskutočnil v stredu 16. 11. 2016. Organizátori IV. C na čele s Milanom Markom a Miškou Hriňovou pripravili vydarený turnaj pre celú školu a po súbojoch v skupinách sa do semifinále prebojovali 4 družstvá – Splash Trio IV. A :  M.Tím /5:0/ a Korbiči - IV. F : Real Deal Boys - IV. C /8:7/.